Uncategorized

Täienduskoolitus Bolognas

A.Temmo.

Erasmus + programmi raames osalesin kursusel „IKT ja uute tehnoloogiate integreerimine õppetöösse ja haridusse“ Bolognas 17. veebruarist 23. veebruarini 2019. Lähetus oli finantseeritud projektiga № 2018-1-EE01-KA104-046911.

Vastuvõttev organisatsioon IFOM pakub haridustöötajatele palju koolituskursusi. Nad korraldavad koolitusi Itaalias (Bolognas ja Palermos) ja Tenerifel Hispaanias.

Bologna on Põhja-Itaalia Emilia-Romagna regiooni pealinn. See on suuruselt seitsmes linn Itaalias, kus elab umbes 400 000 elanikku.
Kes ei kuulnud Euroopas kuulsast Bologna kastmest? Teine Bologna vaatamisväärsus, mis on teada kõigile haritud inimestele, on kohalik ülikool. Aastal 1088 asutatud Bologna ülikool on vanim Euroopas ja sellel on alati olnud oluline kultuuriline roll.

Majutus oli samas hotellis, kus toimus koolitus ja oli osalejatele väga mugav.
Camplus Living Bononia on nagu 3* hotell, iga tuba on varustatud kõigi vajalikuga elamiseks ja õppetööde tegemiseks. Keskus asub vaikses kohas, kesklinnast veidi eemal. Saime kasutada ühistransporti,millega jõudis kesklinna 10 minutiga. Teine võimalus – ette võtta mõnus umbes pooletunnine jalutuskäik, et tutvuda kuulsate vanade väljakute, Kaksiktornide ja teiste Bologna vaatamisväärsustega.

Uuenduslikud ja praktikapõhised õpetajate koolituskursused annavad ülevaate parimatest praktikatest IKT kasutamisest täiskasvanuhariduses.
Kursuse käigus sai proovitud Edmodo, Socrative, TedEd, Magisto ja palju muid uusi rakendusi. Klassiruumis kasutatavate oskuste omandamisele aitasid kaasa mitmesugused praktilised harjutused.
Uute kompetentside arendamine toimus nii loengute kui töötubade ning ajurünnakute vormis. Peamiseks aruteluteemaks, seda ka mitteametlikes koosviibimistes pärast tunde, oli omandatud teadmiste koolituspraktikasse integreerimine võimalused ja viisid.

See oli minu esimene visiit Itaaliasse ja esimene kokkupuude kohaliku kultuuriga. Selle nädala jooksul oli mul ka tore võimalus kohtuda ja vestelda huvitavate inimestega erinevatest riikidest. Kohal olid õpetajad ja koolitajad Soomest, Poolast, Horvaatiast, Suurbritanniast, Belgiast ja teistest EL riikidest.
Selle reisi peamiseks väljundiks oli – palju uusi ideid täiskasvanute koolituses kasutamiseks.
Samuti oli väga oluline inglise keele praktika.

1 thought on “Täienduskoolitus Bolognas”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *